10 czerwca 2017

Poznajcie nas!

Nazywamy się:
Paulina Pałczyńska
Weronika Pawłowska
Natalia DudaGdzie pracowałyście?
W ramach praktyki zawodowej przez 3 tygodnie pracowałyśmy w Pasteleria Hidalgo - regionalnej cukierni andaluzyjskiej.


Co należało do Waszych obowiązków.
Praktykę rozpoczęłyśmy zapoznaniem się z zakładem pracy, regulaminem oraz personelem.

Pasteleria Hidalgo to firma rodzinna serwująca naturalne, najwyższej jakości, w wielu momentach wykonywane ręcznie i z najwyższą starannością wyroby cukiernicze.

Wykonywałyśmy wszystkie zadania związane z produkcją: pobierałyśmy z magazynu potrzebne do produkcji składniki, wybijałyśmy dziennie setki jaj (to było zadanie Natalii), zdobiłyśmy czekoladą pączki o nazwie „Donut con chocolate”, przekładałyśmy kremen „Ensaimada Clásica”, przekładałyśmy i zdobiłyśmy ciastka nazywane „Palo de Nata” (to najczęściej było zadaniem Pauliny). Według szefa cukierni z każdym dniem „szło” jej coraz lepiej.

Te wszystkie obowiązki mogłyśmy wykonać po wcześniejszym przetłumaczeniu z hiszpańskiego receptury wyrobów. Translatory były wówczas nieodzowne.

Praktyka przysporzyła nam wiele satysfakcji i wzbogaciła o nowe doświadczenia przyczyniła się do przełamania barier komunikacyjnych. Pomimo ciężkiej, niekiedy stresującej pracy, w którą musiałyśmy włożyć wiele wysiłku i zaangażowania będziemy miło wspominać te trzy tygodnie. Jesteśmy wdzięczne za okazywaną nam w pracy pomoc, na którą mogłyśmy zawsze liczyć. 

 Jaka atmosfera panowała w cukierni?
Czasami było ciężko, ale atmosfera, wynagradzała wszystko. Współpraca z kadrą cukierni była prawdziwą przyjemnością. Wszyscy byli dla nas serdeczni i ich stosunek do nas pozwolił nam szybko „oswoić się”. Przyjemnym zaskoczeniem dla nas było podejście do praktykantek - od razu powierzono nam odpowiedzialne zadania.

Jak wspominacie staż?
Staż zawodowy był to niezwykle intensywny i ciekawy czas, dzięki któremu wiele się nauczyłyśmy. Doświadczenie zdobyte podczas praktyk, obserwacja metod pracy, poznanie regionalnych receptur cukierniczych, wykonywanie precyzyjnych czynności technologicznych, obsługa maszyn i urządzeń, to tylko niektóre korzyści z wyjazdu. 
Praktyki zagraniczne to nie tylko praca, lecz także możliwość poznania ciekawych osób, nowych miejsc, kultury oraz darmowy i przyspieszony kurs języka hiszpańskiego ;)

Sądzimy, że każdy kto nie boi się poznawać ludzi i nowych zakątków świata, powinien wziąć udział w takich praktykach. To nie tylko idealna szansa poznania innego kraju, doskonalenia języka, ale również sprawdzenia się, zdobycia doświadczeń i wiedzy, które na pewno przydadzą się w przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz